telefon: 0048 607 302 332

e-mail: rezerwacja@willa-kisajno.pl

Giżycko

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W GIŻYCKU

Wielkie Jeziora Mazurskie to jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo regionów Polski. Czysta woda i powietrze zachęcają do spędzenia każdej wolnej chwili. Centrum krainy stanowi powiat giżycki z ponad 110 jeziorami, w tym najbardziej znanym kompleksem jezior Mamry i Niegocin. Centrum szlaku wodnego znajduje się w Giżycku, stolicy powiatu, skąd utrzymywane są połączenia statkami pasażerskimi z Węgorzewem, Mikołajkami i Rucianem-Nidą.

Giżycko to niemal 30-tysięczne miasto w centrum Pojezierza Mazurskiego. Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Mazur, stolicą żeglarstwa, jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Co Giżycko ma do zaoferowania odwiedzającym turystom?  Jeziora, porty i przystanie, czarter jachtów, ale również zabytki architektury i kultury. Atrakcje turystyczne Giżycko? Oto nasza lista 7 największych atrakcji turystycznych Giżycka!

Atrakcje turystyczne Giżycko – lista 7 największych atrakcji Giżycka

Jeziora

Giżycko leży pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin – na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Giżyckie jeziora posiadają dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i sportową z plażami, licznymi przystaniami, ośrodkami sportów wodnych czy ośrodkami wypoczynkowymi. Giżycko wbite pomiędzy potężne jeziora – ma swój niewątpliwy urok i klimat, które tworzy właśnie niezwykłe położenie miasta.

Piękna Góra

Piękna Góra to osada turystyczna bezpośrednio granicząca z zachodnią częścią Giżycka, położona pomiędzy jeziorami Kisajno i Tajty, które połączone są ze sobą Kanałem Piękna Góra. Kanał Piękna Góra wraz z Kanałem Niegocińskim są chętnie używaną, alternatywną dla kanału Łuczańskiego, drogą wodną łączącą jeziora Niegocin i Kisajno.

Most obrotowy na Kanale Łuczańskim (Giżyckim)

zabytkowy most z XIX w. – jedyny tego typu most w Polsce i jeden z kilku w Europie. Most obrotowy otwierany jest dla jachtów kilka razy w ciągu dnia. Most otwierany jest ręcznie przez jednego operatora, a operacja otwierania mostu zajmuje około 5 minut

Kanał Łuczański (Giżycki)

największy giżycki kanał łączy ze sobą jeziora Niegocin i Kisajno, zlokalizowany w zachodniej części Giżycka. Kanał Giżycki powstawał w latach 1765 – 1772, ma długość 2130 metrów i głębokość 1,9 metra.

Twierdza Boyen (Feste Boyen)

twierdza zbudowana na planie gwiazdy, zlokalizowana w zachodniej części Giżycka. Położona jest w przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, ważnym strategicznie miejscu umocnień chroniących wschodnie granice Prus Wschodnich. O ogromie fortyfikacji i jej wadze dla obronności państwa pruskiego może świadczyć choćby to, że załoga twierdzy mogła liczyć aż 3000 żołnierzy. Pomysłodawcą budowy twierdzy był gen. von Boyen (od którego pochodzi nazwa) i gen. von Grolmann. Twierdza budowana była w latach 1844 – 1856.

Wynajem jachtów

czarter jachtów to jedna z atrakcji Giżycka. Obecnie czarter jachtów jest dostępny niemal na każdą kieszeń i dla każdego, a liczba czarterowanych w Giżycku jednostek z roku na rok przybywa. W wielu firmach czarterowych w Giżycku i na Mazurach odpowiedni dla siebie jacht znajdą zarówno doświadczeni żeglarze, jak również żeglarze bardziej początkujący, żeglujący z mniejszą lub większą załogą. Wiele firm czarterowych oferuje również czarter jachtów wraz z usługami doświadczonego sternika jachtowego. Wszystko to sprawia, że czarter jachtów i żeglowanie po Mazurach stają się coraz popularniejsze.

Ekomarina Giżycko

największy i najnowocześniejszy, zmodernizowany w ostatnich latach port na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ekomarina Giżycko może jednocześnie przyjąć 138 jachtów, posiada też nowoczesną infrastrukturę techniczno – sanitarną i bazę gastronomiczną. Wraz z przyległą giżycką plażą miejską, Ekomarina tworzy bazę dla wielu imprez turystycznych w czasie letnich wakacji (m.in. Orange Kino Letnie, koncerty, dyskoteki, imprezy tematyczne).

Plaża miejska w Giżycku